Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Α' και Β' Τοπικό
Συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης και αυτό το Σαββατοκύριακο.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Στο Α' Τοπικό πραγματοποιήθηκε η 12η αγωνιστική, ενώ στο Β Τοπικό η 9η αγωνιστική.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (12η Αγωνιστική)
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ - ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ 5-2
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 1-2
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 9-0
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ - ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ 2-0
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 2-0
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ - ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ 1-4
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 0-3 α.α.
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (9η Αγωνιστική)
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ 4-0
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ 0-3
ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡ.ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ 4-1
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ - ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ 0-0
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ - ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (ΑΝΑΒΟΛΗ)
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ - ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ 3-0 α.α.
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ |
33 |
2 |
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ |
32 |
3 |
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
25 |
4 |
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ |
24 |
5 |
ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
22 |
6 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
19 |
7 |
ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ |
18 |
8 |
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ |
18 |
9 |
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
16 |
10 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
12 |
11 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
11 |
12 |
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ |
4 |
13 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ |
3 |
14 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ |
1 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ |
25 |
2 |
ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡ.ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ |
23 |
3 |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
22 |
4 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ |
19 |
5 |
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ |
13 |
6 |
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ |
13 |
7 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ |
12 |
8 |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
8 |
9 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
7 |
10 |
Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
3 |
11 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
1 |
12 |
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ |
0 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (13η Αγωνιστική)
ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ - ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ - Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ - Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (10η Αγωνιστική)
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡ.ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ - ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr