Πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού rapid
Με τη συμμετοχή 54 αθλητών-τριων διεξήχθησαν το Σάββατο 25 Απριλίου 2015 τα πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού Rapid (15λεπτα) των τμημάτων της Ακαδημίας Πτολεμαΐδας
για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΤΜΗΜΑ Α1
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΚΕΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 6,0 |
2. | ΚΟΛΙΤΣΑ ΡΑΦΑΕΛΑ | 4,0 |
- | ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ | 4,0 |
- | ΣΑΛΑΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 4,0 |
- | ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ | 4,0 |
- | ΠΑΜΠΟΡΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ | 4,0 |
- | ΛΙΤΣΑ ΜΑΡΙΑ | 4,0 |
- | ΛΙΤΣΑ ΣΟΝΙΑ | 4,0 |
3. | ΛΙΤΣΑΣ ΜΙΧΑΗΛ | 3,0 |
4. | ΠΟΛΙΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑ Α2
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ | 6,0 |
- | ΤΥΠΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ | 6,0 |
2. | ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ | 5,0 |
3. | ΤΣΑΒΔΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 4,0 |
4. | ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ | 2,0 |
- | ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑ Β
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΚΟΝΤΕΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ | 6,0 |
2. | ΠΑΜΠΟΡΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ | 4,0 |
- | ΠΑΠΑ ΜΑΡΙΑ | 4,0 |
- | ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 4,0 |
- | ΣΙΔΗΡΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 4,0 |
3. | ΛΙΟΥΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ | 2,0 |
- | ΧΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 2,0 |
- | ΜΗΝΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ | 2,0 |
- | ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 2,0 |
- | ΒΑΚΑΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑ Γ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 6,0 |
- | ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ | 6,0 |
- | ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ | 6,0 |
- | ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | 6,0 |
2. | ΚΟΛΙΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | 4,0 |
- | ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | 4,0 |
- | ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 4,0 |
- | ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ | 4,0 |
ΤΜΗΜΑ Δ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΤΣΙΡΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 6,0 |
2. | ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | 4,0 |
- | ΒΑΪΡΙΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ | 4,0 |
3. | ΔΑΤΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 2,0 |
- | ΕΛ ΛΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΦΙΦ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑ Ε
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΓΚΟΓΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ | 6,0 |
- | ΚΕΡΜΕΝΙΩΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ | 6,0 |
2. | ΚΑΤΣΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ | 4,0 |
- | ΧΑΛΑΪΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ | 4,0 |
- | ΦΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 4,0 |
- | ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ | 4,0 |
3. | ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΣΑΜΑΡΑ ΦΑΝΗ | 6,0 |
2. | ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 5,0 |
- | ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 5,0 |
3. | ΤΣΟΤΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 4,0 |
- | ΤΣΕΜΠΕΡΛΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ | 4,0 |
4. | ΠΑΜΠΟΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | 3,0 |
- | ΛΙΟΥΡΗ Σ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | 3,0 |
5. | ΠΕΠΑ ΜΑΡΙΟ | 2,0 |
Για πληροφορίες επικοινωνήστε στα τηλέφωνα των συλλόγων 2463021070 & 2463100794 καθημερινά 5:00-9:00μ.μ.
ΘΕΜΑ |
: |
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΚΑΚΙ Α΄ΕΘΝΙΚΗΣ Κ.Δ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2015 (4η αγωνιστική) |
Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 26 Απριλίου η 4η αγωνιστική, στα πλαίσια του Προκριματικού Ομίλου Σκάκι Κ.Δ. Μακεδονίας 2015.
Με άνεση και χωρίς ιδιαίτερη πίεση ο «Πτολεμαίος» νίκησε εκτός έδρας την ομάδα του Σ.Ο.Βέροιας. Η ομάδα του Πτολεμαίου υπερέχοντας όχι μόνο στις γενικές σκακιέρες πήρε νωρίς το προβάδισμα με το σκορ να διαμορφώνεται τελικά 8,0-2,0
Στην επόμενη αγωνιστική 3 Μαΐου ο «Πτολεμαίος» θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την ομάδα του Ο.Σ.Γιαννιτσών και ο Σκακιστάκος επίσης εντός έδρας την ομάδα της Σ.Λ.Φλώρινας.
Σ.Ο.Βέροιας | Σ.Ο. Πτολεμαΐδας «ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ» | 2-8 | |
1. | ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | ΛΑΓΟΠΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 0-1 |
2. | ΚΑΔΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 0-1 |
3. | ΤΟΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ | ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ | ½-½ |
4. | ΕΥΓΕΝΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | ΚΡΖΙΖ ΜΑΡΤΙΝ | 0-1 |
5. | ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΧΑΡΑ | ΣΑΜΑΡΑ ΦΑΝΗ | 0-1 |
6. | ΛΑΖΗ ΝΙΚΗ | ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | 0-1 |
7. | ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ | ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ | 1-0 |
8. | ΠΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | ΧΑΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 0-1 |
9. | ΛΑΖΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ | ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 0-1 |
10. | ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ | ΒΟΥΤΣΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | ½-½ |
Εύκολη νίκη του «Δούρειου Ίππου» στην εντός έδρας αναμέτρηση με την ομάδα του Α.Ε.Κοζάνης με σκορ 8,0-2,0. Οι ανδρικές και εφηβικές σκακιέρες καθόρισαν νωρίς το νικηφόρο αποτέλεσμα.
Στην επόμενη αγωνιστική την Κυριακή 3 Μαΐου η ομάδα του «Δούρειου Ίππου» θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ισχυρή ομάδα της Λ.Π.Φλώρινας.
Σ.Ο. Πτολεμαΐδας «ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ» | Α.Ε.Κοζάνης | 8-2 | |
1. | ΖΑΧΑΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | ΜΠΑΡΟΥΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 0-1 |
2. | ΤΟΥΛΟΥΜΕΝΙΔΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ | ΜΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 1-0 |
3. | ΠΑΜΠΟΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | 1-0 |
4. | ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ | 1-0 |
5. | ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ | ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ | 0-1 |
6. | ΤΣΙΡΑΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ | ΧΡΥΣΑΦΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ | 1-0 |
7. | ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ | ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΔΟΥ ΕΛΣΑ | 1-0 |
8. | ΜΗΤΑΤΣΕΛΗΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ | ΤΖΗΚΑΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ | 1-0 |
9. | ΦΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | ΜΑΤΑΝΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ | 1-0 |
10. | ΠΑΠΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ | ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 1-0 |
.