• Πέρασε από τη Βουλή η τροπολογία για Ακρινή και Αναργύρους
  • Αυξάνονται οι καρδιοπαθείς άνεργοι
  • Ο Γιώργος Καμίνης στην Κοζάνη
  • Β. Δεληολάνης:
  • Στην Κοζάνη το 1ο Αναπτυξιακό Ανοιχτό Πρωτάθλημα Πινγκ Πονγκ
  • Η συναυλία αφιέρωμα της Music Art στον Ευρωπαϊκό ΚΙνηματογράφο
  • Η συγκέντρωση του συνδυασμού
  • Η καλλιέργεια σκόρδων στα Πετρανά Κοζάνης
  • Λάζαρος Μαλούτας:
  • Στον εισαγγελέα δικογραφία για τη διαμαρτυρία του ΚΚΕ στα διόδια Πολυμύλου

kozni.tv g2

PAFILIS 11 2016 WB 836x182 ANIM

pantelidis banner long new

Αποτελέσματα του 10ου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος σκάκι παίδων κορασίδων (1η & 2η αγωνιστική)

κοζάνη, ειδήσεις, νέα, Πτολεμαΐδα Στα πλαίσια του 10ου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Σκάκι Παίδων-Κορασίδων Κεντροδυτικής Μακεδονίας, διεξήχθη την Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου 2017, η 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος

στην οποία οι ομάδες της Πτολεμαΐδας έδωσαν μαχητικούς αγώνες. Αναλυτικά η εφηβική ομάδα του Πτολεμαίου που στάθηκε άτυχη, ηττήθηκε στην εντός έδρας αναμέτρηση από την ομάδα της Λ.Π.Φλώρινας με σκορ 2,0-4,0. Νικηφόρο αποτέλεσμα για την ομάδα του Σκακιστάκου που επικράτησε στην εντός έδρας αναμέτρηση με την ομάδα του Σ.Ο.Βέροιας με σκορ 4,0-2,0 κατακτώντας την τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Την εκτός έδρας ήττα γνώρισε και η νεανική ομάδα του Δούρειου Ίππου από την ομάδα του Ο.Σ.Γιαννιτσών με1,0-5,0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  Σ.Ο.Πτολεμαΐδας «Πτολεμαίος» Λ.Π.Φλώρινας 2-4
1. Στεφανίδης Δημήτριος Παπαδόπουλος Σπυρίδων 0-1
2. Βουτσκίδης Ιωάννης Αράπογλου Φίλιππος 1-0
3. Μυλωνάς Χρήστος Αποστολίδης Άγγελος 0-1
4. Πολυχρονιάδης Βασίλειος Δάφκος Παύλος 1-0
5. Λιούρη Στυλιανή Πατρίκη Αλεξάνδρα 0-1
6. Ταϊρίδου Αφροδίτη Ρασποπτση Ελευθερία 0-1
  Σ.Α. Πτολεμαΐδας «Σκακιστάκος» Σ.Ο.Βέροιας 4-2
1. Τσότσος Αλέξανδρος Πιπερίδης Παναγιώτης 1-0
2. Παπαδημητρίου Αλέξανδρος Ραφτόπουλος Εμμανουήλ 1-0
3. Κοντέος Στέργιος Τσιλίδης Χρήστος 0-1
4. Μπάκανος Κίμων Καραγιάννης Ιωάννης 1-0
5. Λιούρη Αναστασία Τριανταφυλλίδου Συμέλα 1-0
6. Λιούρη Αναστασία Ραφτοπούλου Κων/να 0-1
  Ο.Σ.Γιαννιτσών Σ.Ο.Πτολεμαΐδας «Δούρειος Ίππος» 5-1
1. Στεφάν Βίκτωρ Φανάκης Ιωάννης 1-0
2. Τριανταφυλλίδης Παναγιώτης Χαλαϊδόπουλος Μιλτιάδης 1-0
3. Πετρίδης Δημήτριος Παναγιώτης Χασάπης Δημήτριος 1-0
4. Ράπτης Κωνσταντίνος Κοντέος Θεόδωρος 1-0
5. Ζουμπουρδικούδη Δέσποινα Τσιρανίδου Βασιλική 1-0
6. Πετρίδου Θεοδώρα Λιούρη Μιχαέλα 0-1

   Την Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017 ώρα 11:00π.μ θα διεξαχθεί η 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος που περιλαμβάνει  τις εκτός έδρας αναμετρήσεις του «Πτολεμαίου» με την ομάδα του Σ.Ο.Βέροιας και του «Σκακιστάκου» με την ομάδα της Λ.Π.Φλώρινας, ενώ ο «Δούρειος Ίππος» θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την ομάδα της Α.Ε.Κοζάνης.

ΘΕΜΑ : 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ 10ου ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΚΑΚΙ ΠΑΙΔΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ.Δ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2017 

 

Μία νίκη και δύο ισοπαλίες για τις ομάδες της Πτολεμαΐδας στην 2η αγωνιστική, του 10ου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Σκάκι Παίδων-Κορασίδων Κεντροδυτικής Μακεδονίας, που διεξήχθη την Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017. Αναλυτικά η εφηβική ομάδα του Πτολεμαίου ήρθε ισόπαλη την ομάδα του Σ.Ο.Βέροιας στην εκτός έδρας αναμέτρηση με σκορ 3,0-3,0. Ισοπαλία και για την  ομάδα του Σκακιστάκου που αγωνίστηκε επίσης εκτός έδρας με σκορ 3,0-3,0 ενώ η εφηβική ομάδα του Δούρειου Ίππου νίκησε στην εντός έδρας αναμέτρηση με την ομάδα του Α.Ε.Κοζάνης με σκορ 4,0-2,0.

 

        Αναλυτικά τα αποτελέσματα :

  Σ.Ο.Βέροιας Σ.Ο.Πτολεμαΐδας «Πτολεμαίος» 3-3
1. Ραφτόπουλος Εμμανουήλ Στεφανίδης Δημήτριος 0-1
2. Πιπερίδης Παναγιώτης Βουτσκίδης Ιωάννης 0-1
3. Τσιλίδης Χρήστος Μυλωνάς Χρήστος 1-0
4. Κωνσταντινίδης Δημήτριος Πολυχρονιάδης Βασίλειος 1-0
5. Τριανταφυλλίδου Χαρά Συμέλα Λιούρη Στυλιανή 0-1
6. Ραφτοπούλου Κωνσταντίνα Ταϊρίδου Αφροδίτη 1-0

 

  Λ.Π.Φλώρινας Σ.Α. Πτολεμαΐδας «Σκακιστάκος» 3-3
1. Παπαδόπουλος Σπύρος Τσότσος Αλέξανδρος 1-0
2. Καραμητάνης Λάζαρος Παπαδημητρίου Αλέξανδρος 0-1
3. Αποστολίδης Άγγελος Κοντέος Στέργιος 1-0
4. Δάφκος Παύλος Μπάκανος Κίμων 0-1
5. Πατρίκη Αλεξάνδρα Λιούρη Σ Αναστασία 1-0
6. Ρασπόπτση Ελευθερία Λιούρη Αναστασία 0-1

 

  Σ.Ο. Πτολεμαΐδας «Δούρειος Ίππος» Α.Ε.Κοζάνης 4-2
1. Φανάκης Ιωάννης Δόγιας Χρήστος 0-1
2. Παπαπαυλίδης Πέτρος Τσανίδης Ιορδάνης 1-0
3. Χασάπης Δημήτριος Παφύλης Κωνσταντίνος 1-0
4. Κοντέος Θεόδωρος Καρακίτσιος Ιωάννης 0-1
5. Τσιρανίδου Βασιλική Πάτσιου Θεολογία 1-0
6. Λιούρη Μιχαέλα Μπάδα Δανάη 1-0

Η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος θα διεξαχθεί την Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017,  με τις εντός έδρας αναμετρήσεις του Πτολεμαίου με την ομάδα του Δούρειου Ίππου και του Σκακιστάκου με την ομάδα του Σ.Ο.Κατερίνης. 

 

                                                        

 

Διαβάστε επίσης...

x

PAFILIS 001