• Δημητριάδης και Αντωνιάδης για τη Novartis
  • Στα 21 εκ. ευρώ τα χρέη στη ΔΕΥΑ Κοζάνης
  • Αντιδράσεις στις δηλώσεις Ανδρουλάκη για Ταμείο Εκσυγχρονισμού
  • ΔΕΥΑΚ: Το 65% του νερού είναι ατιμολόγητο
  • Απολαυστική παράσταση
  • Εκδήλωση για τους εξωπλανήτες στην Κοζάνη
  • Η Egnatia Aviation ..έρχεται στην Κοζάνη
  • Ο Ευρωβουλευτής Νίκος Ανδρουλάκης για το Ταμείο Εκσυγχρονισμού
  • Επίκαιρη ερώτηση Γ. Θεοφύλακτου στη Βουλή
  • Αργύρης Παφίλης “Στα μονοπάτια του καιρού μου” 1

kozni.tv g2

PAFILIS 11 2016 WB 836x182 ANIM

ACSORIZONTIO

11ο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Κ.Δ.Μακεδονίας: 1η θέση για το 5ο Γυμνάσιο Πτολεμαΐδας, 3η θέση για το Γυμνάσιο Ανατολικού

κοζάνη, ειδήσεις, νέα, Πτολεμαΐδα Μεγάλη συμμετοχή στο 11ο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Κ.Δ.Μακεδονίας 2018

Το 5ο Γυμνάσιο Πτολεμαΐδας κατέκτησε την 1η θέση !

3η θέση  το Γυμνάσιο Ανατολικού !

Με απόλυτη επιτυχία και τη συμμετοχή 135 μαθητών-τριών διεξήχθη την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου  στην πόλη της Πτολεμαΐδας, το 11ο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού Κ.Δ. Μακεδονίας 2018. Διοργανωτές ήταν ο Σκακιστικός Όμιλος Πτολεμαΐδας « Πτολεμαίος», η Σκακιστική Ακαδημία Πτολεμαΐδας « Σκακιστάκος» ο Σκακιστικός Όμιλος Πτολεμαΐδας «Δούρειος Ίππος» και η Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ. 

Στους αγώνες που φιλοξενήθηκαν στο Ξενοδοχείο «Pantelidis» συμμετείχαν 27 ομάδες από δημοτικά σχολεία και 4 από Γυμνάσια από την περιοχή της Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας, ο αριθμός των αγωνιζομένων μαζί με τους γονείς, συνοδούς, προπονητές και διαιτητές ξεπέρασε τα 250 άτομα. Οι  μαθητές-σκακιστές διαγωνίστηκαν σε ομάδες με τετραμελή σύνθεση, με τουλάχιστον δύο αναπληρωματικούς για κάθε ομάδα, προκειμένου να προκριθούν οι καλύτερες στο Πανελλήνιο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα.

Στα Γυμνάσια την 1η θέση κατέκτησε το 5o Γυμνάσιο Πτολ/δας και την 3η  το Γυμνάσιο Ανατολικού.

Στην κατηγορία των Δημοτικών η οποία ήταν και η πολυπληθέστερη, την 5η θέση κατέκτησε το 2ο Δημοτικό Σχολείο Πτολ/δας και οι τρεις  ομάδες της πόλης μας προκρίνονται στο 16ο Πανελλήνιο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα, που θα διεξαχθεί από 31 Μαρτίου έως 2 Απριλίου 2018 στο Περιστέρι Αττικής

Διευθυντής αγώνων του τουρνουά ήταν ο κ.Θεοφυλακτίδης Ευστάθιος, επικεφαλής διαιτητής η κα.Αλεξίου Δήμητρα, υπεύθυνος κληρώσεων ο κ.Αλεξίου Κωνσταντίνος και διαιτητές  ο κ. Ζαχαρίδης Κων/νος, ο  κ. Σούδης Στέφανος,  ο κ. Εμμανουηλίδης Ειρηναίος και ο κ.Ποκιάκης Γεώργιος.

Στη γραμματεία ήταν η κα. Εμμανουηλίδου Νόπη,  η κα. Φωκά Σοφία και η κα. Ηλιάδου Μαρία.

Αναλυτικά οι συμμετοχές :

1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ-Α   11o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ-Α
ΧΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ   ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΣΙΔΗΡΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ   ΚΟΝΤΕΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΜΥΛΩΝΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ   ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
     
1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ-Β   11o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ-Β
ΤΖΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ   ΠΑΜΠΟΡΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ
ΤΖΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ
ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΔΑΦΝΗ   ΚΟΝΤΕΟΥ ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ
ΚΩΔΟΥΝΑ ΜΑΡΙΑ   ΤΑΪΡΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
     
2o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ-Α   11o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ-Γ
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ   ΓΚΙΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΑΣΠΡΑΓΚΑΘΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ   ΓΟΥΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΚΟΣΜΑΣ   ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΛΙΟΥΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ   ΛΙΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΧΑΡΗΣ    
     
6o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ-Α   1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΜΙΟΥ
ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΡΑΦΑΗΛ
ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ   ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ   ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
ΠΑΠΑ ΜΑΡΙΑ   ΣΕΡΑΣΗ ΕΛΠΙΔΑ
    ΧΑΤΟΥΤΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
     
6o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ-Β   1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕΡΒΙΩΝ
ΣΙΟΛΙΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ   ΖΑΒΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ   ΑΛΗΧΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΤΣΙΑΧΤΣΙΡΑ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ   ΑΛΗΧΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
    ΖΑΒΟΥΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
     
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ    
ΧΟΡΟΖΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ    
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ    
ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ    
ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ    
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΣ    
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΣΟΦΙΑ    

 

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
ΤΣΙΡΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΠΑΠΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
ΒΑΪΡΙΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
 
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ-Α
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ
 
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ-Β
ΚΩΤΣΛΗΣ ΡΑΦΑΗΛ
ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Το παρόν στην τελετή λήξης και τις βραβεύσεις των νικητών έδωσαν:

Ο Πρόεδρος της Ένωσης Σκακιστικών Σωματείων Κ.Δ.Μακεδονίας (Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ)  κ. Θεοφυλακτίδης Ευστάθιος

Ο ταμίας της Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ  κ.Παμπόρης Βασίλειος

Το μέλος του Δ.Σ. του  Σ.Ο.Π. «Πτολεμαίος» κ.Μυλωνάς Γεώργιος

Η ταμίας του Σ.Ο.Π. «Δούρειος Ίππος»  κα.Καραγιαννάκου Ελένη

Η κα.Ραφαηλίδου Ελένη (Εκπρόσωπος  Κοζάνης)

Ο κ.Πετρίδης Γεώργιος (Εκπρόσωπος Γιαννιτσών) και ο

Παπάς Ιωάννης (Αντιπρόσωπος φωτοαντιγραφικών μηχανημάτων –Kyocera, Canon)

Δημοφιλή νέα...

Διαβάστε επίσης...

x

PAFILIS 001