Γ' Εθνική: «Τεράστια» νίκη για την Α.Ε.Π. Καραγιαννίων, ισοπαλίες για Φούφα και ΠΑΣ Φλώρινα, ηττήθηκε η Αστραπή Μεσοποταμίας - Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες
Συνεχίστηκε και αυτή την Κυριακή το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής για τις ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας.
Στον 4ο Όμιλο, τεράστια και συνάμα
σπουδαία νίκη πέτυχε η Α.Ε.Π. Καραγιαννίων στο 90ο λεπτό, απέναντι στο Σούλι Παραμυθιάς, με αποτελέσματα 3-1 και ενώ το σκορ ήταν ισοπαλία (1-1) μέχρι 90', με τον Πασχαλίδη να αναδεικνύεται ήρωας της αναμέτρησης με το γκολ της νίκης που πέτυχε. Έτσι οι "Πόντιοι" παρέμειναν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Από την άλλη ο Μακεδονικός Φούφα πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας, σε εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Α.Ο. Ανατολής.
Στον 2ο Όμιλο η Αστραπή Μεσοποταμίας δέχτηκε ακόμα μία ήττα, ενώ ο ΠΑΣ Φλώρινα "κόλλησε" μηδέν με τον Μακεδονικό.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:
Γ' Εθνική (2ος Όμιλος | 24η Αγωνιστική)
Φλώρινα ΠΑΣ - Μακεδονικός |
0-0 |
Αστραπή Μεσοποταμίας - Εδεσσαϊκός |
0-3 |
Θερμαϊκός Θέρμης - Νέος ΠΟ Νέας Καλλικράτειας |
1-0 |
Νίκη Αγκαθιάς - Μέγας Αλέξανδρος Ημαθίας |
0-0 |
Ποσειδών Μηχανιώνας - Αλμωπός Αριδαίας |
3-2 |
Άρης Παλαιοχωρίου - Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 0-3 α.α. |
0-3 α.α. |
Θύελλα Σαρακηνών ΠΑΣ – Σειρήνα 3-0 α.α. |
3-0 α.α. |
Γ' Εθνική (4ος Όμιλος | 20η Αγωνιστική)
ΑΕΠ Καραγιαννίων - Σούλι Παραμυθίας |
3-1 |
ΑΟ Ανατολής - Μακεδονικός Φούφα |
0-0 |
Αναγέννηση Αρτας - Τηλυκράτης 2014 |
2-0 |
Αχέρων Καναλακίου - Ναυπακτιακός Αστέρας |
4-0 |
Απόλλων Ευπαλίου - Μεσολογγίου ΑΕ |
2-3 |
Θιναλιακός - ΑΕ Λευκίμμης |
1-0 |
Οι Βαθμολογίες:
(ΠΗΓΗ Βαθμολογίας: www.sportsup.gr)
2ος ΟΜΙΛΟΣ
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Η επόμενη αγωνιστική:
Γ' Εθνική (2ος Όμιλος | 25η Αγωνιστική)
Εδεσσαϊκός - Θύελλα Σαρακηνών ΠΑΣ
Νέος ΠΟ Νέας Καλλικράτειας - Άρης Παλαιοχωρίου
Μέγας Αλέξανδρος Ημαθίας - Αστραπή Μεσοποταμίας
Μακεδονικός - Θερμαϊκός Θέρμης
Αλμωπός Αριδαίας - Φλώρινα ΠΑΣ
Ποσειδών Μηχανιώνας - ΑΣ Γιαννιτσά
Σειρήνα - Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
Γ' Εθνική (4ος Όμιλος | 21η Αγωνιστική)
ΑΕ Λευκίμμης - ΑΕΠ Καραγιαννίων
Μακεδονικός Φούφα - Απόλλων Ευπαλίου
ΑΟ Ανατολής - Θιναλιακός
Ναυπακτιακός Αστέρας - Αναγέννηση Αρτας
Σούλι Παραμυθίας - ΠΑΣ Πρέβεζα
Μεσολογγίου ΑΕ - Αχέρων Καναλακίου
Τηλυκράτης 2014 - Αστέρας Ιτέας
Επιμέλεια: www.top-sport.gr