Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Α' και Β' Τοπικό
Επέστρεψαν στα γήπεδα οι ομάδες σε Α' και Β' Τοπικό, μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Στην πρώτη κατηγορία πραγματοποιήθηκε η 11η αγωνιστική, ενώ στη δεύτερη κατηγορία διεξήχθη η 8η αγωνιστική, με τους πρωτοπόρους να συνεχίζουν νικηφόρα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (11η Αγωνιστική)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ - Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 1-3
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 1-0
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 2-1
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 1-3
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ - ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ (ΑΝΑΒΟΛΗ)
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ - ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ (ΑΝΑΒΟΛΗ)
ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ - Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ 3-0 α.α.
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (8η Αγωνιστική)
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 0-1
Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ - ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 2-0
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ 4-0
Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ - ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ (ΑΝΑΒΟΛΗ)
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ (ΑΝΑΒΟΛΗ)
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡ.ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ 0-3 α.α.
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ |
30 |
2 |
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ |
29 |
3 |
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ |
24 |
4 |
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
22 |
5 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
19 |
6 |
ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
19 |
7 |
ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ |
18 |
8 |
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ |
15 |
9 |
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
13 |
10 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
12 |
11 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
8 |
12 |
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ |
4 |
13 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ |
3 |
14 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ |
1 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ |
22 |
2 |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
21 |
3 |
ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡ.ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ |
20 |
4 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ |
18 |
5 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ |
12 |
6 |
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ |
10 |
7 |
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ |
10 |
8 |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
8 |
9 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
7 |
10 |
Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
3 |
11 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
1 |
12 |
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ |
0 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (12η Αγωνιστική)
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ - ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ - ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ - ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 0-3 α.α.
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (9η Αγωνιστική)
ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡ.ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ - ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ - ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ - ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ 3-0 α.α.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr