Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Ξεκινάει ο 2ος γύρος στο Α' Τοπικό, ολοκληρώνεται ο 1ος γύρος στο Β' Τοπικό - Το πρόγραμμα
Με ενδιαφέρον συνεχίζονται οι αγώνες του Σαββατοκύριακου, σε Α' και Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Στην πρώτη κατηγορία ξεκινάει ο δεύτερος γύρος, με Μακεδονικό Σιάτιστας και Εορδαϊκό να διεκδικούν την πρώτη θέση, ενώ όπως φαίνεται θα δοθεί «μάχη» και στην ουρά της βαθμολογίας.
Στην δεύτερη κατηγορία, ολοκληρώνεται ο πρώτος γύρος, με Μέγα Αλέξανδρο Άρδασσας, Ιωνικό Βαθυλάκκου, Δαναούς Κοζάνης και Ηρακλή Δρεπάνου να διεκδικούν όπως δείχνει τις δύο θέσεις που οδηγούν στην άνοδο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (14η Αγωνιστική)
Σάββατο 28 Ιανοαυρίου (15:00)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ - ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ - ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
Κυριακή 29 Ιανοαυρίου (15:00)
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ - ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ 0-3 α.α.
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (11η Αγωνιστική)
Κυριακή 29 Ιανοαυρίου (15:00)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡ.ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ - ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ - ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ (ΑΝΑΒΟΛΗ)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ (ΑΝΑΒΟΛΗ)
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ 3-0 α.α.
Οι Βαθμολογίες έως τώρα:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ |
36 |
2 |
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ |
35 |
3 |
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
28 |
4 |
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ |
27 |
5 |
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
25 |
6 |
ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ |
21 |
7 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
19 |
8 |
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
19 |
9 |
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ |
18 |
10 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
12 |
11 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
11 |
12 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ |
9 |
13 |
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ |
4 |
14 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ |
1 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ |
28 |
2 |
ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡ.ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ |
23 |
3 |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
22 |
4 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ |
22 |
5 |
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ |
16 |
6 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ |
12 |
7 |
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ |
10 |
8 |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
8 |
9 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
7 |
10 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
4 |
11 |
Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
3 |
12 |
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ |
0 |
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr