Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Τα αποτελέσματα του Σαββάτου και το πρόγραμμα της Κυριακής σε Α' και Β' Τοπικό
Με πέντε αγώνες στο Α Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης, άνοιξε η αυλαία των πρωταθλημάτων, το Σάββατο 28 Ιανουαρίου
, ενώ την Κυριακή η αγωνιστική δράση θα συνεχιστεί με ακόμα τέσσερα ματς.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (14η Αγωνιστική)
Σάββατο 28 Ιανοαυρίου
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 2-2
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ - ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ 3-0
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 5-0
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 3-1
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ - ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 5-0
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ - ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ 0-3 α.α.
Πως διαμορφώνεται η βαθμολογία στο Α' Τοπικό:
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ |
39 |
2 |
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ |
38 |
3 |
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
31 |
4 |
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
28 |
5 |
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ |
27 |
6 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
22 |
7 |
ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ |
21 |
8 |
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
19 |
9 |
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ |
18 |
10 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
12 |
11 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
12 |
12 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ |
10 |
13 |
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ |
4 |
14 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ |
1 |
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της Κυριακής:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (14η Αγωνιστική)
Κυριακή 29 Ιανοαυρίου (15:00)
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ
Γήπεδο:ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ Ώρα:15.00 Παρατηρητής:ΤΣΑΝΑΚΑΣ
Διαιτησία: ΤΣΑΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ-ΡΙΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - Παρατηρητής: ΤΣΑΝΑΚΑΣ
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (11η Αγωνιστική)
Κυριακή 29 Ιανοαυρίου (15:00)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡ.ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
Γήπεδο:ΔΡΕΠΑΝΟΥ Ώρα:15.00 Παρατηρητής:ΑΝΤΩΝΟΓΙΑΝΝΗΣ
Διαιτησία: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ-ΤΖΙΑΜΠΑΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΤΣΙΓΓΕΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ - Παρατηρητής: ΑΝΤΩΝΟΓΙΑΝΝΗΣ
Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ - ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
Γήπεδο:ΑΡΔΑΣΣΑΣ Ώρα:15.00
Διαιτησία: ΚΑΡΑΤΕΡΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΣΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - Παρατηρητής:
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
Γήπεδο:ΑΡΓΙΛΟΥ Ώρα:15.00
Διαιτησία: ΤΖΙΟΥΒΑΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΒΑΡΔΙΑΜΠΑΣΗ ΖΟΥΜΠΟΥΛΙΑ - Παρατηρητής:
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ - ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ 3-0 α.α.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ 0-3 α.α.
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ 3-0 α.α.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr