Πριν τέσσερα χρόνια αναλάβαμε το τιμόνι της Κοινότητας Μεσοβούνου. Θέσαμε στόχους και προτεραιότητες. Στο ξεκίνημα μας ξέσπασε η πανδημία , η οποία είχε αρνητικές επίπτωσής παγκοσμίως.
Έχοντας άριστη συνεργασία με τον Δήμαρχο και εκ νέου υποψήφιο για τον Δήμο Εορδαίας Παναγιώτη Πλακεντά , τις υπηρεσίες του Δήμου , την Περιφέρεια , τους φορείς , προσπαθήσαμε να αξιοποιήσουμε όλες τις δυνατότητες προς όφελος των πολιτών μας . Σταθήκαμε υπεύθυνα
και πάντα δίπλα στον άνθρωπο που χρειάστηκε την στήριξη μας σε θέματα του πρωτογενούς τομέα, της επίλυσης των προβλημάτων που αναγεννήθηκαν , τον καλλωπισμό στην Κοινότητα , την αναβάθμιση της Ιστορίας μας , την ανάπλαση του Μνημείου πεσόντων της 23 Οκτωβρίου 1941 . Στο οποίο έγινε μερική αποκατάσταση και θα ολοκληρωθεί εντός του έτους . Δημιουργήσαμε συνθήκες ώστε να επισκεφτούν την ημέρα των επετειακών εκδηλώσεων Μνήμης διάφορες
σχολικές βαθμίδες ανά την Ελλάδα γνωρίζοντας την μαρτυρική Ιστορία μας .
Γίνανε πολλά που είναι ορατά , όμως κρίσιμα ζητήματα δεν
προχωρήσανε , με παρεμβάσεις μας όμως βρίσκονται στο στάδιο
υλοποίησης .
Αγαπητή φίλοι οι καιροί αλλάζουν και οι ευκαιρίες είναι ορατές.
Έχοντας επίγνωση των απαιτήσεων της Κοινότητας μας είμαι έτοιμος να συνεχίσω να συνδράμω για τα συμφέροντα του τόπου μας , την κάθε δυνατή ηθική και υλική υποστήριξη μου στην αναβάθμιση του πρωτογενούς τομέα , βασικού πυλώνα των αγροτών μας και της οικονομίας του τόπου μας.
Στις αυτό διοικητικές εκλογές της 8 ης Οκτωβρίου βαδίζουμε
αχρωμάτιστα. Οι κίτρινες , πράσινες , μπλε ,κόκκινες ταμπέλες , είναι τα χρώματα της φύσης , των παιδικών χαρών , των πάρκων , και όχι για να καθορίζουν το μέλλον των μικρών Κοινοτήτων .
Ότι στερήθηκε από την Κοινότητα μας , οφείλουμε να το διεκδικήσουμε με σεβασμό και αλληλεγγύη .
Να ανοίξουμε δρόμους ελπίδας για τους νέους .
Παύλος Παραστατίδης
Πρόεδρος της Κοινότητας και εκ νέου υποψήφιος
Για το Τοπικό συμβούλιο Μεσοβούνου