Ελένη Τασοπούλου υποψήφια δημοτική Σύμβουλος Κοζάνης με το συνδυασμό “ΚΟΖΑΝΗ ΤΟΠΟΣ ΝΑ ΖΕΙΣ” : Δηλώνω παρούσα σε άλλη μία πολιτική μάχη, πλάι-πλάι με άξιους συμπολίτες, συνυποψήφιους !
"Είμαι φυσικοθεραπεύτρια (Σχολή Φυσικοθεραπείας ΤΕΙ Θεσσαλονίκης) με πολυετή εμπειρία σε τεχνικές φυσικοθεραπείας, αλλά και εναλλακτικές θεραπευτικές μεθόδους.
Σε αυτή μου την επαγγελματική πορεία έμαθα την αξία της προσφοράς στον άνθρωπο, αλλά και την απεραντοσύνη της επιστημονικής γνώσης.
Σπούδασα Φιλοσοφία στο Πανεπιστήμιο Κρήτης. Και αυτή η κληρονομιά μού άνοιξε ορίζοντες, μαθαίνοντάς μου ότι ο κόσμος είναι μεγάλος και έχει ανάγκη από ιδέες.
Ασχολούμαι με τα δημόσια πράγματα από φοιτήτρια. Αλλά από το 2010 γοητεύτηκα από το εγχείρημα τής Δημοτικής Κίνησης ΚΟΖΑΝΗ ΤΟΠΟΣ ΝΑ ΖΕΙΣ και ξεκίνησα μαζί με πολλούς και αγαπημένους ανθρώπους ένα πολιτικό ταξίδι που κρατάει 13 χρόνια.
Σήμερα δηλώνω παρούσα σε άλλη μία πολιτική μάχη, πλάι-πλάι με άξιους συμπολίτες, συνυποψήφιους της Δημοτικής Κίνησης.
> Γιατί η Δημοτική Κίνηση έχει την εμπειρία και την τεχνογνωσία να διοικήσει, χωρίς τον πολιτικό κυνισμό που επικρατεί τα τελευταία χρόνια.
> Γιατί στην Δημοτική Κίνηση προτεραιότητά μας είναι η προάσπιση των δημόσιων αγαθών, κόντρα στην ιδιοτέλεια και στα συμφέροντα.
> Γιατί στην Δημοτική Κίνηση ο επικεφαλής είναι πρώτος μεταξύ ίσων και οι αποφάσεις είναι συλλογικές και κρυστάλλινες.
> Γιατί η Δημοτική Κίνηση είναι η ρεαλιστική, οραματική, διεκδικητική, ανεξάρτητη και συνεργατική πολιτική δύναμη τού Δήμου Κοζάνης. Η μόνη που μπορεί να κάνει τον ΔΗΜΟ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ.
Στις δημοτικές εκλογές του Οκτωβρίου ζητώ να μου δώσετε την ευκαιρία να αγωνιστώ για τα μεγάλα και τα μικρά καθημερινά που μας απασχολούν όλους, να διαθέσω τις δυνάμεις μου στην υπηρεσία των συμπολιτών μου για να κάνουμε τον Δήμο μας αυτόν που μας αξίζει και επιθυμούμε.
Ελένη Τασοπούλου
Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλος Κοζάνης
με το συνδυασμό “ΚΟΖΑΝΗ ΤΟΠΟΣ ΝΑ ΖΕΙΣ”