Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Α' και Β' Τοπικό.
Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Α' και Β' Τοπικό.
Στο Α' Τοπικό η ομάδα της Κοζάνης πήρε το "τρίποντο"
της νίκης κόντρα στον Εορδαϊκό και συνεχίζει ακάθεκτη προς τον τίτλο.
Στον 1ο Όμιλο του Β' Τοπικού με νίκες συνέχισαν οι δύο πρωτοπόροι, Βελβεντό και Α.Ο. Κρόκου, ενώ στον 2ο Όμιλο η ομάδα της Άρδασσας ήρθε ισόπαλη με τον Ατρόμητο Πτολεμαΐδας, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στην Δόξα Βερμίου Πύργων να πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής.
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (19η Αγωνιστική)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ |
0-2 |
ΦΣ ΚΟΖΑΝΗ - ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ |
3-1 |
ΑΚΑΔ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ - ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ |
0-0 |
ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΚΑΔ ΠΟΔ ΒΟΪΟΥ |
1-1 |
Μ ΑΛΕΞ ΧΑΡΑΥΓΗΣ - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
0-2 |
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ - Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗΣ |
2-2 |
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
1-2 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 18η Αγωνιστική)
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ - ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ |
0-1 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ - ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
0-6 |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΕ ΑΝΩ ΚΩΜΗ |
0-2 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ - Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
5-0 |
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ |
0-3 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ |
4-3 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος | 18η Αγωνιστική)
ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΙΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ |
2-0 |
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ |
2-2 |
Μ ΑΛΕΞ ΑΡΔΑΣΣΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
2-2 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ - ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ |
3-1 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ |
0-3 |
ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ - ΚΟΖΑΝΗ 2004 |
1-1 |
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΦΣ ΚΟΖΑΝΗ |
52 |
2 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
46 |
3 |
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ |
39 |
4 |
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ |
37 |
5 |
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
31 |
6 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ |
30 |
7 |
ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ |
29 |
8 |
ΑΚΑΔ ΠΟΔ ΒΟΪΟΥ |
21 |
9 |
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗΣ |
19 |
10 |
Μ ΑΛΕΞ ΧΑΡΑΥΓΗΣ |
19 |
11 |
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ |
12 |
12 |
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ |
12 |
13 |
ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ |
10 |
14 |
ΑΚΑΔ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
10 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
||||||||
1 |
ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
46 |
||||||||
2 |
ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ |
45 |
||||||||
3 |
ΑΕ ΑΝΩ ΚΩΜΗ |
34 |
||||||||
4 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ |
30 |
||||||||
5 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
28 |
||||||||
6 |
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
28 |
||||||||
7 |
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ |
25 |
||||||||
8 |
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ |
21 |
||||||||
9 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
19 |
||||||||
10 |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ |
16 |
||||||||
11 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ |
9 |
||||||||
12 |
Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
8 |
||||||||
13 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ |
0 |
||||||||
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Μ ΑΛΕΞ ΑΡΔΑΣΣΑΣ |
44 |
2 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
42 |
3 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
38 |
4 |
ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
37 |
5 |
ΚΟΖΑΝΗ 2004 |
31 |
6 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ |
27 |
7 |
ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΙΑΣ |
26 |
8 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ |
25 |
9 |
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ |
12 |
10 |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
12 |
11 |
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ |
11 |
12 |
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ |
10 |
13 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ |
0 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (20η Αγωνιστική)
ΦΣ ΚΟΖΑΝΗ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ - ΑΚΑΔ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ - ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ - Μ ΑΛΕΞ ΧΑΡΑΥΓΗΣ
ΑΚΑΔ ΠΟΔ ΒΟΪΟΥ - ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗ
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 19η Αγωνιστική)
ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ - ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ
ΑΕ ΑΝΩ ΚΩΜΗ - ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ
Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ - ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ - Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος | 19η Αγωνιστική)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ - ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ - ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΙΑΣ
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ - ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ - Μ ΑΛΕΞ ΑΡΔΑΣΣΑΣ
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
ΚΟΖΑΝΗ 2004 - ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr