Γ' Εθνική: Σπουδαίες νίκες για Κοζάνη, Καληράχη και Καλλιθέα, ισοπαλία για Αμύνταιο ήττα για Φούφα - Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες
Με εμβόλιμη αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής Κατηγορίας, την Μεγάλη Τετάρτη, για τις ομάδες τις Δυτικής Μακεδονίας.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Μεγάλες νίκες πανηγύρισαν Κοζάνη, Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών και Μέγας Αλέξανδρος Καστοριάς κόντρα σε Ηρακλή Λάρισας, Θύελλα Μοναστηρακίου και Παναγρινιακό αντίστοιχα, ενώ από την άλλη ο Ερμής Αμυνταίου αναδείχτηκε ισόπαλος με τον Ατρόμητο Παλαμά και ο Μακεδονικός Φούφα, ηττήθηκε εντός έδρας από τον Οικονόμο Τσαρτιτσάνης.
Έτσι στον 3ο Όμιλο, η ομάδα της Κοζάνης έφτασε τους 8 βαθμούς, ο Ερμής Αμυνταίου τους 9 και ο Μακεδονικός Φούφα παρέμεινε στους 0.
Στον 5ο Όμιλο, ο Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών έφτασε τους 13 βαθμούς, ενώ ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, τους 5.
Στον 3ο Όμιλο (8η Αγωνιστική),
Στον 5ο Όμιλο (7η Αγωνιστική),
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 8η Αγωνιστική)
Τετάρτη 28 Απριλίου
Κοζάνη ΦΣ - Ηρακλής Λάρισας |
2-0 |
Ερμής Αμυνταίου - Ατρόμητος Παλαμά |
1-1 |
Μακεδονικός Φούφα - Οικονόμος Τσαριτσάνης |
1-4 |
Μετέωρα ΑΣ - ΑΕ Καρίτσας |
0-3 |
Αετός Μακρυχωρίου - ΑΟ Σελλάνων |
3-1 |
Αναγέννηση Καρδίτσας - Εθνικός Κεραμιδίου |
5-0 |
Δίας Δίου ΟΦ - Φήκης Π.Ο. |
1-1 |
Γ' Εθνική (5ος Όμιλος | 7η Αγωνιστική)
Τετάρτη 28 Απριλίου
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας - Παναγρινιακός |
2-1 |
Θύελλα ΠΑΣ - Κτην. Αστέρας Καληράχης Γρεβενών |
0-2 |
ΑΕ Λευκίμμης - Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ |
1-0 |
Τηλυκράτης 2014 - Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου |
3-0 |
Θύελλα Κατσικας - Μεσολογγίου ΑΕ |
1-0 |
Αμβρακικός Λουτρού - Αχέρων Καναλακίου |
2-0 |
Κασσιόπη - Αναγέννηση Άρτας |
0-0 |
Οι Βαθμολογίες:
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αναγέννηση Καρδίτσας |
8 |
20 |
2 |
ΑΕ Καρίτσας |
7 |
17 |
3 |
Αετός Μακρυχωρίου |
8 |
16 |
4 |
Εθνικός Ν.Κεραμιδίου |
8 |
13 |
5 |
Ατρόμητος Παλαμά |
7 |
13 |
6 |
ΠΟ Φήκης |
7 |
13 |
Ηρακλής Λάρισας |
7 |
11 |
|
8 |
ΑΟ Σελλάνων |
8 |
9 |
9 |
Ερμής Αμυνταίου |
7 |
9 |
10 |
Κοζάνη |
6 |
8 |
11 |
Οικονόμος Τσαριτσάνης |
8 |
7 |
12 |
Δίας Δίου |
7 |
6 |
13 |
ΠΟ Ελασσόνας |
6 |
5 |
14 |
ΑΣ Μετέωρα |
7 |
2 |
15 |
Μακεδονικός Φούφα |
7 |
0 |
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αχέρων Καναλακίου |
7 |
16 |
2 |
ΑΕ Λευκίμμης |
7 |
16 |
3 |
Τηλυκράτης |
7 |
15 |
4 |
ΟΦ Αγίου Ματθαίου |
7 |
13 |
5 |
Κτηνοτροφικός Αστέρας Γρεβενων |
7 |
13 |
6 |
Αναγέννηση Άρτας |
7 |
10 |
7 |
Κασσιόπη |
7 |
10 |
8 |
Παναγρινιακός |
7 |
9 |
9 |
Αμβρακικός Λουτρού |
7 |
8 |
10 |
Μ.Αλεξ.Καλλιθέας |
6 |
5 |
11 |
ΠΑΣ Πρέβεζα |
7 |
4 |
12 |
Θύελλα Μοναστηρακίου |
7 |
4 |
13 |
Θύελλα Κατσικάς |
7 |
4 |
14 |
ΑΕ Μεσολογγίου |
6 |
2 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 9η Αγωνιστική)
Κυριακή 9 Μαΐου (17:00)
Φήκης Π.Ο. - Κοζάνη ΦΣ
ΑΕ Καρίτσας - Ερμής Αμυνταίου
ΑΟ Σελλάνων - Μακεδονικός Φούφα
Ατρόμητος Παλαμά - Οικονόμος Τσαριτσάνης
Ηρακλής Λάρισας - Μετέωρα ΑΣ
Εθνικός Κεραμιδίου - Αετός Μακρυχωρίου
ΠΟ Ελασσόνας - Δίας Δίου ΟΦ
Γ' Εθνική (5ος Όμιλος | 8η Αγωνιστική)
Κυριακή 9 Μαΐου (17:00)
Κτην. Αστέρας Καληράχης - Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Αμβρακικός Λουτρού - Θύελλα Κατσικας
Μεσολογγίου ΑΕ - ΑΕ Λευκίμμης
Αχέρων Καναλακίου - Θύελλα ΠΑΣ
Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ - Τηλυκράτης 2014
Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου - Κασσιόπη
Παναγρινιακός - Αναγέννηση Άρτας
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr